openupcall

Hazır Ofis’in Eksileri
Her girişim, her oluşum size artı katacak diye bir şey yok. İşletmenize ve hayatınıza yansıyacak eksileri de olacaktır. Ama korkmayın, bunlar için önlem almanıza da gerek yok. Çünkü bunlar aslında sizin de hayatınızdan çıkarmak isteyeceğiniz şeyler!

Gereksiz Çalışma Saatlerini Eksiltir

9-6 çalışma prensibiyle işleyen ofisleri düşünün. Günün en koşuşturmalı, en verimli saatlerini dört duvar arasında geçirmenize yol açan ofisleri yani. Oysa ki günümüzün bilgisayar ve internet teknolojileri ile birçok iş evden de yapılabilir hale geldi. Günde sadece 2 saat ofisi kullanmanız yeterli olacakken, katı çalışma saatleri sebebiyle 8-9 saatinizi ofise harcıyor, kendinize vakit ayıramıyor ve sonunda mutsuz bir çalışan oluyorsunuz.

Gereksiz Ofis Giderlerini Eksiltir

Sadece yüksek konsantrasyon gerektiren işler için, ekip çalışması yapmak için, değerlendirme toplantıları için ya da müşteri toplantıları için toplanıp çalışabileceğiniz bir yer düşünün. Yani aslında sizi hapsetmeyen, tam tersine ihtiyacınız kadar size hizmet eden bir ofis. Şüphesiz ki maliyeti de ona göre düşük olacaktır. Özellikle girişimciler yani start up projeleri için bu, tam olarak omuzlarından büyük bir yükün kalkması anlamına gelmektedir. Sadece ofis kirası değil tabi ki burada dikkat çekici olan. Vergi, elektik faturası, ofis eşyaları ve ufak çaplı mutfak giderleri de işin “eksileri” arasında.

Yapılacaklar Listesindeki Satırları Eksiltir

Şimdi de sıfırdan bir ofis inşa ettiğinizi düşünün. Tabi ki burada inşadan kastımız harcıyla, tuğlasıyla bir inşaat değil. Ancak döşemeleri, aydınlatmaları, havalandırmaları, mobilyaları ve teknolojik bağlantıları ile bir ofis inşa etmek de en az onun kadar işçilik ve emek isteyen bir süreç olsa gerek. Fakat artık hazır ofis sahibi olmak gibi akılcı ve pratik bir seçeneğiniz daha var. İçerisindeki bilgisayarlar ve internet bağlantılarından, çay-kahve gibi ofis ortamlarının olmazsa olmazlarının bile yer aldığı bir konseptten bahsediyoruz. Hem de İstanbul’un önemli ticaret merkezlerinden Kozyatağı’nda.
Yani kısa özetle, Open Up Call hazır ofisleri, hem maddi hem de manevi olarak birçok yükünüzü eksiltir. Yerinde görmek isterseniz, buyrun, bi’ çayımızı için!